Můj příběh

Baví mě být matkou veselou a plnou života, která našla sama sebe a užívá si každý den.

Ahoj,

ráda bych vás ve stručnosti seznámila se svým životním příběhem a s tím co na Blogu můžete v budoucnu očekávat.

Byla jsem strhaná stále unavená a ospalá matka. Která si neuměla užít ani mateřskou ani svůj život. Stále jsem přemýšlela co budu dělat po mateřské. Poznáváte se?

Opravdu ze dne na den jsem si řekla, takhle to přeci nejde. To není ten pravý život co chci žít. Začala jsem hledat cestu a smysl svého života. Pokud teď čekáte odpověď, ano našla jsem lusknutím prstů. Musím vás zklamat, není to tak jednoduché.


Jsme spokojená a šťastná máma. Uvědomuji si své místo a plně si to užívám. Mé děti jsou zdravé a usměvavé. Baví nás život a od rána naplňuje naše dny slunce a radost. Říkáte si to je, ale sebevědomí toto napsat. Jak to dělá? Já chci taky.


Ještě před třemi lety by mě ani nenapadlo, že budu vůbec schopná říct o sobě Mám se ráda, při pohledu do zrcadla se usmát a promluvit na sebe a nezačít se hned kritizovat. Ten nos ti zase vyrostl, s těma černýma tečkama by jsi měla něco dělat STOP - takhle nee!

Jako malá jsem byla živé dítě. Školní roky jsem trávila na hřišti. Učení mě moc nebavilo, svět pro mě byl sport.

Pak, ale přišla otázka co dál. Mé tělo říkalo, že na vrcholový sport to spolu nedotáhneme. Musela jsem tedy udělat životní rozhodnutí Končím

Odjela jsem do Anglie, kde jsem žila rok a čtyři měsíce. Byl to krásný čas. Měla jsem dokonalou rodinu. Která mě vzala mezi sebe, jako vlastní starší dceru. Potkala jsem spoustu fajn kamarádů.

Po návratu do Čech jsem začala pracovat jako administrativní pracovnice a před mateřskou jsem končila jako vedoucí malého pododdělení super party holek.

Po velkých útrapách o otěhotnění, se ze mě stala MáMa. Dceru jsme si užívali a myslím, že jsme jí přímo nezdravě zahlcovali láskou.

Že by bylo nějaké JÁ mě ani nenapadlo. Žili jsme klidný rodinný život a dny plynuly bez nějaké zvláštní změny. Mě celou dobu v hlavě, ale leželo - to se vrátím zase do práce? Co jiného než účetnictví, bych ale já mohla dělat?

Už jsem si to neuměla představit. Před mateřskou jsem pracovala 10 hodin i více a přišlo mi to jako skvělé naplnění života. Večer si u vínka s manželem pustila film, o víkendu spát do 10 hodin.

Nevěděli jsme jestli bude druhé dítě.

Otěhotnění se nakonec konalo. Hned po narození své druhé dcery. Jsem si uvědomila, že není něco v pořádku. První dcera byla hodně nemocná kašel, rýma a to opravdu často.

Nastal čas řešit. Proč to tak je? Co není v pořádku? Léky od paní doktorky nezabíraly.

Začala jsem se tedy pídit, co je špatně a teprve po přečtení knížek a jedné návštěvy psycholožky jsem si uvědomila, že ten problém jsem já a můj postoj k dceři a celému životu, vystresovaná matka, která stále něco zakazuje a přikazuje.


Kdybych si tenkrát zapisovala kolikrát za den jsem dceři říkala, to nemůžeš, tak to nedělej, ježíš to je hrozný přeci takhle. A spousta jiných negací, je mi z toho smutno. Ale naštěstí jsem procitla a pracuji na sobě, cesta to není lehká, ale funguje a hlavně mě to opravdu baví.


Jako první jsem s dcerou vyhledala léčitelku, která se na ní podívala a poradila nám, zahřívat ledviny. Takové malé placebo pro dceru určitě i pro mě. Dcera byla během týdne bez kašle.

Pro mě začala dlouhá cesta osobní změny, která je nekonečná a opravdu mě naplňuje.

Zní to tak jednoduše - Maru to jsi nevěděla, že vše začíná u tebe? Že ty musíš být v klidu a v pohodě a pak bude stejně reagovat i tvé okolí a hlavně tvé děti? Ne bohužel do té doby prozření NE.

Ráda bych se tedy o svou cestu hledání podělila.

Pokud se rozhodnete na sobě pracovat, nebude to snadné. Pro vás  a ani pro vaše okolí, protože se budete měnit. Není to vždy jednoduché, jsou dny, že se s tím budete prát, protože vám to stále nepůjde tak jak by jste chtěla, budete vrčet na partnera . I já jsem si tím prošla.

Nyní o tři roky později. Mohu říct, že jsem opravdu šťastná, dcery jsou zdravé, manžel mě každý den několikrát obejme a podporuje mě v každém kroku i když se vším třeba úplně nesouhlasí:-).

Právě jsem ukončila mateřskou a nastupuji na částečný úvazek do kanceláře. To znamená, že svou životní cestu jsem ještě nenašla. Otvírám v sobě cesty a hledám, která je ta správná a bude mě naplňovat. Musím, ale říct, že jsem v pohodě. Protože vím, že ji najdu a brzo budu dělat to co mě opravdu baví, naplňuje a o čem mohu říct, ano to jsem JÁ.

Nejvíc se těším a už teď jsem plná nápadů, jak budu po večerech trávit s vámi psaním mých poznatků, zkušeností. 

Rádi cestujeme, takže budu blog určitě oživovat zaručeně jen o dobré typy na dovolené a výlety a upozorňovat na ty nedobré. 

Ráda peču, takže si dovolím sem dodávat i své fotografie s recepty, jen samé 100 % rychlovky. Také se přeci musíme umět trochu rozptýlit a neřešit jen a jen jak se stát tou super mámou, ženou -:)

Děkuj, že jste dočetli až sem.

Budu moc ráda, když se přidáte ke mně na cestu hledání a užívání si smyslu života. Věřím, že spolu najdeme to vaše JÁ.

Baví mě být matkou veselou a plnou života, která našla sama sebe a užívá si každý den

Pozitivní mysl a Mějte se rádi.

Marie Zahradníková