Jak mi bylinné vložky mění život :-)

Návrh bez názvu (10)

Jak mi bylinné vložky mění život :-)

Když jsem se před necelým rokem poprvé setkala se sortimentem pro ženské zdraví, přiznám se, že mně to zprvu moc neoslovilo. Vložky?? Ty já tehdy ani skoro nepoužívala.

Když jsem, ale vzápětí zjistila, že vložky jsou napuštěné bylinkami, zaujalo mně, že jde o docela zajímavý sortiment, který jsem nikde jinde neviděla. Ale stejně jsem zatím moc nechápala, proč bych si měl někdo kupovat tak drahé vložky, když se v drogerii koupí levnější.

V čem jsou tak unikátní mi došlo až ve chvíli, kdy jsem se odhodlala je ze zvědavosti vyzkoušet. A také když jsem zjistila, že jsou vyráběné jinak a že oproti  „běžným“ jsou i zdravotně nezávadné, ba dokonce zdraví prospěšné (o výrobě a dopadu běžných vložek a tampónů na naše zdraví se zmiňuji na konci článku). Vidina toho, že by mi v mém měsíčním cyklu mohlo být mnohem mnohem lépe byla velice lákavá a stálo to za zkoušku.

belly-3186730_960_720-1-461x308

JAK MI VLOŽKY ZMĚNILY ŽIVOT

Ale abych se vrátila na začátek používání těchto produktů – nejen že komfort z nošení jsem měla u bavlněných vložek zcela jiný než u těch vyráběných z plastu, ale po dvou měsících mi začalo být nějak „jinak“. Už jsem neměla takové bolesti břicha, když jsem měla „své dny“. Ani jsem se necítila tolik mizerně. 

Abyste rozuměli – předtím to bylo tak: týden před menstruací nesnesitelná bolest prsou, nevrlá jsem byla tak moc, že jsem štvala samu sebe, dva dny před menstruací a první dny MS – špatně od žaludku, opravdu velké bolesti břicha. V těch dnech mně opravdu štvali všichni – nejlíp zalézt někam do peřin a vylézt až „to přejde“. Byla jsem jak chodící časovaná bomba. Protivná a nevrlá na celý svět – většina žen to zná, a taky moc dobře ví, jak nepříjemné to je – a to nejen pro ženu samotnou, ale i pro její nejbližší okolí. Léta bojuji s Endometriózou i díky ní jsem měla všechny ty příznaky spojené s menstruací a dlouhodobou bolestí břicha tak ukrutné.

Návrh bez názvu (9)

Každý měsíc mi bylo lépe a lépe. Po půl roce opravdu pravidelného používání bylinných vložek, mám pocit, že se stal zázrak, neumím to jinak popsat. Řeknu vám to asi tak: menstruace přišla – a já o tom ani nevěděla! Asi málokdo mi uvěří, že jsem se zaradovala, když jsem dostlala menstruaci. Ale důvod byl prostý já vůbec nepociťovala, že to přijde. Tedy v té době jsem sice už měla o produktech leccos zjištěné, ale když to zažijete na vlastní kůži, má to úplně jiný rozměr. Pro mně to byl malý velký zázrak. Žádné bolesti, skoro žádné šílené výkyvy nálad.

Začala jsem se o ženské zdraví zajímat víc a začalo mi docházet, že tohle je opravdový poklad. Geniální myšlenka v dokonalém provedení. Detoxikace skrze sliznici dokáže nejen podpořit zdravé fungování pohlavních orgánů, ale i ovlivňovat další orgánové soustavy v našem těle.

Mám teď i mnohem víc energie a líp spím, a dokonce se mi zkrátila doba MS. 

Více se o mém příběhu se můžete dozvědět v tomto videu:

ČASTÁ OTÁZKA: ALE JAK TO VŮBEC MŮŽE FUNGOVAT??

Fytoterapie (bylinná terapie), na jejímž principu jsou vložky založeny, jde v ruku v ruce s pravidly tradiční čínské medicíny (TČM). Fytoncidy a esenciální oleje obsažené ve vložkách vnikají do sliznice pohlavních orgánů a působí na biologické aktivní body, přes které proudí energie fytomebránou z léčivých bylin unikátního složení např. andělika, máta, borneo, jarva, kurkuma, meduňka, levandule, alunit, pivoňka, ženšen, aloe, šalvěj, pantogematogen a celá řada dalších. Vzpomínám si, jak mně při prvním otevření balíčku překvapila ta intenzivní vůně bylinek. To jsem do té doby fakt nikdy neviděla – tedy necítila:-).

Byliny, pěstované v oblasti magické Altaje, mají místní i celkový ozdravný účinek (fungují na principu suchého obkladu). Jejich vysoké účinnosti se dosahuje těsnou blízkostí se sliznicí pohlavních orgánů, která má velké množství krevních a lymfatických cév, citlivé nervové pleteně. Tím je zaručen vysoký stupeň pronikání léčivých látek, kterými jsou vložky naplněny, do ženského organismu.

ALTAI2

PROČ BYCH JE „POVINNĚ NASADILA“ VŠEM ŽENÁM?

Já tyto produkty doporučuji všem ženám každého věku – i těm zdravým, které nemají žádné gynekologické problémy, ani jiné potíže. Vždycky upozorňuji na to, že stejně jako pečujeme o naše vlasy, tělo nebo obličej, bychom měly pečovat o naše ženské zdraví. Je to úplné minimum, co může každá žena pro sebe udělat. Dbát na prevenci a nenechávat řešení až na tehdy, když se nemoc projeví. Díky detoxikačnímu efektu se Vám díky vložkám může zlepšit třeba pleť, stav vlasů, nehtů, zmizet únava, zkvalitnit spánek i sexuální život.

VLASTNOSTI NAŠICH VLOŽEK

 • zastavují rozvoj bakterií a plísní,
 • ničí příčiny vzniku zánětů a mykóz a dalších gynekologických potíží,
 • posilují imunitu ženských pohlavních orgánů,
 • příznivý účinek na pánevní dno,
 • ničí patogenní a rakovinotvorné zárodky,
 • harmonizace ženské energie,
 • zlepšují funkci pánevních orgánů, obnovují mikroflóru,
 • ničí volné radikály,
 • dodávají energii,
 • normalizují kyselo-zásaditou rovnováhu (pH) ženských pohlavních orgánů;
 • oslabují životaschopnost choroboplodných bakterií;
 • napomáhají obnovení zdravé mikroflóry dělohy;
 • zlepšují místní krevní oběh,
 • zmírňují otoky v oblasti pohlavních orgánů
 • detoxikují ženské tělo – mohou zlepšovat stav vlasů, nehtů, pleti, kůže, mírnit chronické bolesti…
 • odstraňují stagnace;
 • zmírňují bolestivé pocity;
 • redukují klimakterické projevy;
 • napomáhají upevnění výsledků dosažených během komplexní léčby;
 • zvyšují citlivost mikroorganismů na antibakteriální přípravky;
 • zvyšují tonus pánevních svalů;
 • zlepšují kvalitu intimního života.

FB_IMG_1521217013798

NA CO VŠECHNO SE DÁ APLIKOVAT NÁŠ PROGRAM ŽENSKÉHO ZDRAVÍ

 • DETOXIKACE ŽENSKÉHO ORGANISMU – skrze ženskou sliznici dokáží působit na celou orgánovou soustavu a příznivě tak ovlivňovat např. stav pleti, vlasů, kůže a dalších orgánů)
 • ZÁNĚTY
 • MYOMY
 • MYKÓZY
 • INKONTINENCE
 • PROBLÉMY S OTĚHOTNĚNÍM
 • PRO ŽENY “V PŘECHODU” – pomáhají harmonizovat hormonální nerovnováhu („návaly“ a emoční naladění)
 • HARMONIZACE MENSTRUAČNÍHO CYKLU – odstraňují bolesti zad, břicha, hlavy, únavu a podráždění, zmírňují premenstruační syndrom, zkracují menstruaci
 • BOLESTIVÁ, NEDOSTATEČNÁ, MASIVNÍ, NEPRAVIDELNÁ MENSTRUACE
 • ZÁNĚTY MOČOVÉHO MĚCHÝŘE
 • HEMEROIDY
 • ZÁNĚTY LEDVIN
 • ZVÝŠENÍ LIBIDA

Druhů bylinných vložek je na výběr několik  – o  konkrétním použití daných vložek mně neváhejte kontaktovat. Ráda pomohu s výběrem přímo na míru.

bylinovevlozkytiande

PROČ NEPOUŽÍVAT BĚŽNÉ VLOŽKY A TAMPONY?

Kromě mnoha jiných důvodů, proč je používání tampónů a běžných vložek zdraví nebezpečné, patří hlavně,že….

Syntetický materiál natolik vstřebává tělní tekutiny, že vytváří výborné podmínky pro takzvaný Syndrom toxického šoku (TSS – Toxic Shock Syndrome), což je nebezpečné hlavně pro mladé dívky, u kterých se nestihly vytvořit potřebné obranné protilátky vůči tomuto syndromu. Navíc dle tradiční čínské medicíny, mají veškeré odpadní látky těla, odcházet ven. Hromadění krve v tamponech určitě není zdraví prospěšné.

Z chloru, který se používá na bělení tampónů a běžných vložek, se uvolňuje dioxin, známá karcinogenní látka, přímo do prostředí pochvy a dělohy. Nemluvě o tom, že pozůstatky chloru působí stejně dráždivě a vysušují.

Opakované vystavování se dioxinu podstatně zvyšuje riziko rakoviny a vede také k mnohým nerakovinovým onemocněním, jako jsou hormonální nerovnováha, suprese (zastavení) imunitních buněk, vývojové poruchy, poškození reprodukčních orgánů obecně (neplodnost), spontánní potraty, poškození plodu apod.

Dioxin má schopnost se shromažďovat v těle ženy, a to zejména v tucích a mateřském mléce. Neexistuje žádná logická potřeba bělení hygienických produktů. Existují jen důvody komerční, estetické a reklamní, za co ženy (včetně vyvíjejících se plodů a kojenců) platí svým zdravím.

Samozřejmě, (pseudo) testy v reklamách přesvědčují dívky a ženy o bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti tamponů a vložek. Málokterá dívka a žena však ví, že tyto testy jsou prováděny nebo placené samotnými výrobci produktů a pravé, nezávislé testy se nepublikují z důvodu komerční cenzury.

Myšlenka, že ženy nevědomě vkládají potenciálně rakovinový materiál přímo do svého těla, je smutná, zvláště, když takové počínání prokazatelně zvyšuje riziko HPV, rakoviny děložního čípku, rakoviny samotné dělohy, vaječníků a jiných s tím souvisejících onemocnění.

Návrh bez názvu (10)


PROSÍM CHRAŇTE SEBE …A NE JEN SPODNÍ PRÁDLO!


Kontaktujte mně a já Vám k tomu ráda řeknu víc a doporučím produkty přímo na míru.  Můžete mi napsat přímo na e-mail: manca.zahradnikova@seznam.cz nebo mě najdete na FCB: Marie Zahradníková nebo Máma v pohodě

Neváhejte:-)

Vložky doporučuji opravdu všem ženám. Že vás to nezajímá, protože používáte jen tampony? Já je používala také a to stále a nyní používám na 100% pouze vložky a jsem za to nesmírně vděčná.

Děkuji Marie

Baví mě být matkou veselou a plnou života. Která našla sama sebe a užívá si každý den. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>