Máte už svůj Vision Board?

49007475_10218457343050616_3637363122437619712_n

Téme Vision Board – nástěnka snů a vizí. Je pro hodně lidí žhavým tématem, někdo netuší o co jde, někdo to neřeší, někdo to považuje za módní trend, někdo to odsuzuje aniž by to zkusil, pro někoho plýtvání časem, pro někoho hnací motor, pro někoho skvělý začátek nového roku pro plnění výzev.

Vision-Board

Pro mě je to také aktuální téma mě příprava Vision boardu baví. V předešlých letech jsme si své sny a plány psala jen na kus papíru a pak je někam založila. Myslíte, že jsem se k nim někdy vrátila?
Na začátku roku 2018 jsem si, ale velice důkladně propracovala svůj opravdový Vision Board. Provázel mě celý rok na dveřích od skříně v ložnici a často byl i mým hnacím motorem.

Dnes jsem se hodně do hloubky vrátila ke svým snům z roku 2018 a uvědomila jsem si, že se hodně věcí splnilo.  Některé věci byli hodně nad mé možnosti, ale napíšu je letos znovu, protože vím, že přijde jejich čas.

Když jsem začínala minulý rok tvořit, byla to chvíle na kterou nezapomenu, byla jsem sama doma, všude pastelky a spousta papírů. Psala jsem několik hodin a opravdu sem si to užila. Psala jsem s vírou v to co píšu a opravu jsem si ty věci představovala. Vím, že když jsem si věc neuměla představit ani ve své hlavě, tak se nesplnila.

Možností jak si VB napsat je spousta. Existují na to dokonce i placená školení, kurzy :-). Pokud budete chtít profi VB určitě najdete pomoc. VB mají jistě svá daná pravidla, např. podle Feng shui, dají se psát formou mandal atd. Můžete si na papír nalepit výstřižky z novin a časopisů a sem tam něco napsat. O VB toho najdete opravdu hodně.

Formu si můžete zvolit podle sebe, jak vám to vyhovuje, ať se vám na plány dobře kouká, ať vás správně motivují.

feng-shui-big-461x254

Já k VB,  přistupuji po svém, tak jak to cítím a jak mi to vyhovuje. Loni jsem si na jednu velkou čtvrtku vypsala vše o čem jsem snila, o čem jsem věděla, že chci změnit, na čem chci zapracovat. Pak na druhou čtvrtku jsem si prostě kreslila a mezi to napsala svá přání. Oba papíry jsem si vylepila. A často jsem se k nim v průběhu roku vracela. (pro letošek mám cíl, číst si své sny častěji než v roce uplynulém :-).

Letos na to jdu jinak. Nejdříve si napíšu své roční plány – rozdělím své Já, rodinu, práci. A pak si opět podle sebe vše nakreslím na velký papír.

20181230_163634
Pokud si říkáte, musím ještě udělat tu nástěnku snů. Tak to není ta správná chvíle. Počkejte až někdy přijdete domů a sednete si, ucítíte, že teď je mi fajn napíšu si ty plány.

Tady je pár tipů, kterých se držím já a fungují.

Kdy a jak tvořit svůj Vision Board:

 • za mě doporučuji nejdříve si zhodnotit rok uplynulý, co se povedlo, co se nepovedlo, co by jste chtěli dotáhnout či změnit,
 • být dobře naladěn,
 • velkou zásobu papíru a pastelek,
 • pokud chcete lepit určitě si pořiďte několik módních časopisů,
 • vypište si vše v bodech na zvláštní papír,
 • sepište si témata o kterých se chcete zmiňovat:
  - já (vaše sny, cíle, váš čas pro sebe - cviční, četba, relaxace atd.)
  - vaše děti
  - váš partner
  - vaše rodina
  - vaše zázemí - domov
  - zdraví
  - cestování
  - vaše práce
  - vaše finance
 • pište v přítomném okamžiku,
 • vypište se úplně ze všeho co vás napadá,
 • VB si umístěte na viditelné místo a vracejte se k němu jak jen vám čas dovolí,
 • věřte všemu co píšete, pište pomalu a věci si představujte tak jako by jste je již měli, jako by se daná věc již změnila.

Prostě si představte, sepište vše po čem toužíte, co chcete změnit, na čem chcete v novém roce zapracovat.

9_icons-resized-600-jpg

Pokud se chcete dozvědět o VB více, stačí vyhledat téma na Googlu a ukáže se vám spousta možností ke studiu. Můžete jít k profesionálovi a věnovat se VB opravdu hodně. Nebo můžete psát podle své intuice jako já a k tomu vám bude stačit pár základních informací :-).

Pokud jste nikdy VB netvořili, zkuste to. Je to fajn, v průběhu roku se vracet ke svým snům a přáním.

Přeji všem krásné nástěnky snů, užijte si jejich přípravu a těším se jak mi za rok budete psát, co se vám vše podařilo splnit :-).

Plňte si své sny, žijeme jen jednou.

Marie

Baví mě být matkou veselou a plnou života. Která našla sama sebe a užívá si každý den. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>